Jak pracuję?

Moje podejście terapeutyczne jest ukształtowane głównie przez psychologię analityczną stworzoną przez C.G. Junga i rozwijaną współcześnie.

Kluczowe dla mnie jest holistyczne postrzeganie psychiki ludzkiej, z jej możliwościami do samoleczenia i samoregulacji. Wierzę, że każda osoba jest jedyna i wyjątkowa, a historia życia i wszystkie dylematy, konflikty oraz sprzeczności – te wewnętrzne i zewnętrzne, traumy, ale też marzenia, talenty, pragnienia i plany są ważnymi elementami ścieżki indywidualizacji. W pracy analitycznej nie skupiam się tylko na symptomach, wpływie przeszłości i odkrywaniu aktualnych wzorców, ale też mamy na uwadze potencjał, kreatywność i człowieka jako całość. Celem analitycznej pracy terapeutycznej jest nie tylko zredukowanie czy pozbycie dokuczliwych symptomów i cierpienia. Symptomy wskazują, że coś w naszym życiu potrzebuje uwagi i wzrostu. W terapii chodzi o zrozumienie własnego wewnętrznego świata, nadanie znaczenia i podążanie swoją drogą, z wykorzystaniem dostępnego potencjału i umiejętności oraz szacunkiem dla nieznanego.

Terapia i psychoanaliza jungowska są bardzo zindywidualizowane. Tak jak nie ma standardowego pacjenta, nie ma też standardowego przebiegu sesji i całego procesu. W procesie uwadze i refleksji oraz próbie zrozumienia podlegają Twoje psychologiczne i / lub egzystencjalne pytania oraz przeżycia dnia codziennego, dylematy, schematy działania oraz sny. Proces ten może być również bardzo kreatywny dla osób poszukujących głębszego sensu w swoim życiu. Ta psychologiczna praca jest głównie „terapią mówioną”. Stosownie do potrzeb do sesji są wprowadzane inne modalności, takie jak praca z wyobraźnią, ekspresja twórcza (rysowanie, malowanie) czy praca z ciałem.

Terapia odbywa się w formie indywidualnych spotkań w moim gabinecie w centrum Warszawy lub w formie sesji on-line dedykowanych osobom, które z różnych względów nie mogą spotykać się osobiście. Nie przesądzam z góry czasu trwania terapii i liczby sesji, kluczowe jest osiągnięcie znaczących zmian i zrozumienie siebie. Czas trwania terapii jest omawiany na wstępnym spotkaniu w oparciu o indywidualne potrzeby każdej osoby i możliwe, że też obawy.

Pracuję w języku polskim i angielskim.

W przypadku zainteresowania podjęciem terapii zachęcam do umówienia się na konsultację.